AktualnościSportWydarzenia

Juniorskie derby gminy.

W sobotę 20 kwietnia na stadionie Juwenii w Cieszanowie zmierzyły się ze sobą dwie drużyny juniorów. Na przeciwko siebie stanęły Juwenia Cieszanów i Ursus Dachnów. Drużyna z Dachnowa była faworytem spotkania bo dotychczas na koncie zgromadziła 30 punktów za zwycięstwa. Ursus w sezonie 2023/2024 na wygrał 10 spotkań i jeden mecz przegrał. Juniorzy Juwenii na dzisiejszy mecz wyszli z dorobkiem 14 punktów.

Spotkanie przebiegło jednak dosyć wyrównanie. Obydwie drużyny trafiły przeciwnikowi po jeden raz do bramki i taki wynik utrzymywał się prawie do końca meczu. Minęła 80 minuta spotkania i parę chwil później Juwenia pokonała bramkarza z Dachnowa. Na kilka minut przed końcem meczu wydawało się że lider tabeli Ursus Dachnów ulegnie w derbach gminy. W 90 minucie sędzia doliczył dodatkowe 6 minut za wcześniejsze przerwy w grze. Ursus Dachnów nie poddawał się i w ostatniej minucie doliczonego czasu jeszcze strzelił remisową bramkę. Spotkanie zakończyło się remisem 2 : 2.

Na zakończenie spotkania trener i szef drużyny z Dachnowa zgodnie z przepisami, które to umożliwiają, zgłosili sędziemu sprawdzenie drużyny przeciwnika. Sprawdzenie takie polega na szczegółowym skontrolowaniu składu drużyny i wieku zawodników. Sędzia prowadzący mecz przeprowadził kontrolę która wykazała, że wszyscy zawodnicy Juwenii grali zgodnie z przynależnością klubową i wiekową.

Obydwie drużyny w Cieszanowie zdobyły po jednym punkcie. Sytuacja w tabeli przedstawia się następująco: